Přeskočit na obsah

Proč volit jesenickou ODS?

Komunální volby 2022 - ODS Jesenice - www.odsjesenice.cz

Neslibujeme modré z nebe ani neříkáme, že vše, co se v Jesenici dosud udělalo, je špatně. Naopak navazujeme na to, co už se podařilo, co je prospěšné a pro budoucnost Jesenice – z našeho pohledu – zásadní. Většina z nás žije v Jesenici celý život, máme tu své rodiny a blízké a není nám jedno, co se v našem, rychle rostoucím, městě děje.

Jdeme do voleb s kandidáty, kteří mají zkušenosti, jak z veřejné správy nebo podnikatelského prostředí, tak z komunální politiky minulých volebních období. Nejsme zatíženi historickými spory a místní politiku děláme s cílem soustředit zájmy jesenických obyvatel a tyto zájmy prosadit v zastupitelstvu města. Jsme otevřeni k povolební spolupráci se všemi (pěti) politickými subjekty, které se o přízeň jesenického voliče aktuálně ucházejí.

Jedním z hlavních cílů jesenické ODS je zlepšení dopravní situace v Jesenici, což ale v rámci komunální úrovně není vůbec jednoduché. Je zde zapotřebí především součinnost kraje a ministerstva dopravy. Nechceme slibovat, co nedokážeme zajistit, ale již nyní děláme konkrétní kroky k nastavení komunikace mezi městem Jesenice, ministerstvem dopravy a krajským úřadem. Bez ohledu na výsledek voleb v Jesenici, pracujeme na těchto věcech už teď, během volební kampaně. Na devátého září jsme do Jesenice pozvali našeho středočeského kolegu, a kamaráda, starostu Líbeznic Martina Kupku, s nímž máme skvělé vztahy a který je v roli ministra dopravy připraven místnímu sdružení pomoci s realizací místní politiky. Společně s ním nás navštíví i Karel Bendl, starosta města Benátky nad Jizerou a radní pro dopravu Středočeského kraje. Hostem je též Jan Skopeček, dlouholetý kolega z regionálního sdružení ODS a expert strany na ekonomické otázky. Nastavení pravidelné komunikace mezi městem Jesenice, krajským úřadem a ministerstvem dopravy, je jen začátek. Máme toho v plánu mnohem víc.

Jesenice představuje prémiovou rezidenční lokalitu, což samozřejmě přitahuje zájem developerů a obecně podnikatelů, s vidinou zisku a podnikatelského úspěchu. Úspěch ani zisk není pro ODS, na rozdíl od jiných politických uskupení, napatřičným slovem, naopak se k těmto neodmyslitelným prvkům kapitalismu a rozvoje hrdě hlásíme. ODS stále představuje pravicovou stranu, pro niž podpora podnikání patří mezi základní pilíře politiky. Tím pochopitelně neříkáme, že Jesenici vydáme „na pospas“ developerům. Naopak jsme připraveni bránit snahám o masovou výstavbu či nekontrolovatelné a překotné rozšiřování zastavitelného území bez paralelního rozvoje tolik potřebné komunální infrastruktury. Je totiž na místní politické reprezentaci, kam až nechá developery v rámci výstavby zajít. Pro nás je na prvním místě spontánní rozvoj Jesenice s hlavní prioritou: kvalitou života v „prémiové rezidenční lokalitě“. Chceme zhodnotit naše „investice“ do bydlení v podobě bytů či domů, v nichž jsme se v rámci města rozhodli žít. Budoucnost kvalitního rezidenčního bydlení v Jesenici přestavuje i budoucnost našeho vlastního domova.

Pokud nám dáte svůj hlas, slibujeme, že budeme jednat odpovědně, kompetentně a profesionálně při prosazování místní politiky, s pokorou k Vám voličům, ale i k Jesenici jako takové, která je naším společným domovem.

Komunální volby 2022 - ODS Jesenice - www.odsjesenice.cz

Přihlaste se k odběru úžasného obsahu do vaší schránky každý měsíc.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.